Najnowszy system sterowania ogrzewaniem marki Danfoss nawiązuje do obecnych od dwóch lat w ofercie termostatów przewodowych Icon.

Nowa linia Danfoss Icon WiFi&Wire to nowy system kablowo radiowy do sterowania ogrzewaniem podłogowym i grzejnikowym z funkcją zdalnego sterowania przez internet.

Nowy system posiada kilka unikalnych cech:

  • termostaty kablowe są podłączone za pomocą linii dwuprzewodowej zasilającej która jest jednocześnie cyfrową magistralą komunikacyjną. Dzięki temu system okablowania można przygotować w formie gwiazdy lub w formie linii do której podpinamy termostaty równolegle.
  • modułowa budowa pozwala na rozbudowę systemu o funkcję dodatkowe (termostaty radiowe, sterowanie grupami pompowymi, programowanie i zdalny dostęp, chłodzenie itp,)
  • wbudowana funkcja diagnostyczna pozwala ocenić zrównoważenie hydrauliczne układu grzewczego. Podczas pracy system gromadzi informacje o czasie otwarcia poszczególnych zaworów. Jeżeli któryś z nich jest cały czas otwarty, oznacza to że ta część układu otrzymuje za mało wody grzewcze i pomieszczenie jest niedogrzane.
  • Sterowniki rozdzielacza można łączyć ze sobą (do 3 sztuk) dzięki czemu można sterować do 45 urządzeń w jednym systemie.

Pełna oferta urządzeń tego systemu znajduje się w dziale

Danfoss Link Wifi&Wire