Wiele osób, które w ostatnich kilkunastu miesiącach zainwestowały w instalacje fotowoltaiczne, przekonały się, że w ramach okresu rozliczeniowego dysponują sporą nadwyżką energii elektrycznej z fotowoltaiki. W zależności od wielkości instalacji fotowoltaicznej oraz zużycia energii elektrycznej na cele bytowe nadwyżka taka może wynosić od 1000 do 5000 kWh w skali okresu rozliczeniowego.

  Sposób zagospodarowania tej energii powinien być dobrany do nadwyżki, aby ewentualna wysokość inwestycji szybko się zwróciła.

  Przy nadwyżkach do 1000 kWh najsensowniej jest kupić bezpieczny grzejnik elektryczny i wykorzystać go do dogrzewania pomieszczenia.

  Jeżeli są do ilości do 2000 kWh, to niskim nakładem możemy energię wykorzystać do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Możemy to zrobić poprzez:

  • dołożenie grzałki do zasobnika ciepłej wody,
  • zamontowanie tanich podgrzewaczy elektrycznych,

  Dla nadwyżki 3000-5000 kWh warto zrealizować niskim nakładem kotłownię hybrydową:

  Dla pracujących instalacji grzewczych z kotłem gazowym i jednym obiegiem grzewczym najlepszym wyborem będzie zamontowanie podgrzewacza elektrycznego o mocy 3kW

  W przypadku kotłowni ze sprzęgłem hydraulicznym i dwoma lub więcej wydzielonymi obiegami grzewczymi najprościej będzie zastosować podgrzewacz do instalacji hybrydowej ST PRO.

  Dla osób, które modernizują swoją kotłownię i planują wymianę także pieca gazowego, proponujemy kompletne rozwiązanie w postaci kotłowni hybrydowej z gazowym piecem kondensacyjnym oraz grupą pompową dla jednego obiegu grzewczego.