Rosnące w zastraszającym tempie ceny węgla opałowego i oraz informacje o przewidywanych brakach tego nośnika energii, sprawiają, że użytkownicy kotłowni stałopalnych szukają sposobu na tańsze ogrzewanie domu. Jeżeli możliwość podłączenia gazu ziemnego wyjściem jest kocioł gazowy, który przy aktualnych cenach gazu (mimo podwyżek) oferuje dwukrotnie niższe koszty ogrzewania.

  W przypadku modernizacji kotłowi bardzo wielu instalatorów poleca piece gazowe Saunier Duval z serii Niedźwiedź. Przemawia za tym klika powodów:

  • Duże przekroje wymiennika ciepła wykonanego ze stali nierdzewnej gwarantują, że kocioł jest odporny na zanieczyszczenia w instalacji grzewczej powstałe po wielu latach pracy kotła stałopalnego w instalacji otwartej. Wystarczy przepłukać instalację i dodać inhibitora korozji. aby można było bez dodatkowych kosztów uruchomić instalację.
  • Praca w trybie kondensacji zapewnia klasę energetyczną A, dzięki czemu kocioł spełnia wymagania programu “Czyste powietrze” dzięki czemu można liczyć na wsparcie finansowe przy modernizacji kotłowni.
  • W nowej kotłowni można wykorzystać pompy obiegowe i ładowania zasobnika ze starej instalacji
  • Możliwość dokupienia regulatora pogodowego i przejście na sterowanie w oparciu o krzywą grzewczą pozwala skutecznie sterować instalacją z rurami o dużym przekroju.

  Aktualnie w naszej ofercie znajdują się kotły oraz zestawy z zasobnikami o mocy (moc startowa – moc maksymalna):